רפואה סינית ובעיות מערכת העיכול

כל מה שרציתם לדעת על דיקור סיני בשיטת הקיסר לטיפול בדרכי העיכול

הבעיות הנפוצות ביותר כיום הן של מערכת העיכול. אורך החיים המודרני עלול לגרום למגוון רחב של בעיות או מחלות כמו עצירות, טחורים, מעי רגיז, צרבות, גזים ונפיחות בבטן, קנדידה, אולקוס, קוליטיס, קרוהן ועוד. אנחנו אוכלים הרבה יותר מכמות האוכל שהגוף שלנו זקוק לו, אנחנו אוכלים מאכלים שיש בהם הרבה חומרים משמרים, צבעי מאכל ועוד כל מיני חומרים שהגוף לא יודע להתמודד איתם, אנחנו אוכלים באופן לא מסודר ובשעות לא נכונות לשעון הביולוגי שלנו, אנחנו אוכלים בלחץ, מהר מידי והרבה פעמים לא לועסים טוב את האוכל והרבה מאוד פעמים אנחנו לא שותים מספיק מים, אלא שותים במקום קפה או מיצים שונים. כל הדברים האלו גורמים לבעיות או מחלות. הרפואה הסינית נותנת חשיבות גדולה למערכת העיכול, לפי הראיה הסינית הבטן היא המרכז, היא הבסיס ויציבות לגוף כולו ושמירה על מערכת עיכול תקינה תימנע הרבה מאוד מחלות ובעיות אחרות בגוף.

 

 
נפיחות בטן

 

במרכז המומחים של הקיסר הצהוב פיתחנו שיטת טיפול ייחודית לטיפול בבעיות עיכול, שמשלבת ידע עתיק של הרפואה הסינית עם טכנולוגיה מודרנית וחדישה. ייחודיות השיטה היא במתן טיפול מדויק ומותאם אישית לכל אדם המגיע למרכז. האבחון מורכב משיחה אישית, בדיקה של התיק הרפואי, בדיקות המעבדה וצילומים והתרופות שלוקחים ובניית מפה לפי האסטרולוגיה הסינית בהתאם לתאריך הלידה. במרכז המומחים של הקיסר הצהוב אנחנו מטפלים לא רק בבעיה או המחלה אלא במקור ובשורש הבעיה או המחלה,כדי למנוע את חזרתה. הטיפול במרכז משלב דיקור המתמקד באיזון מערכת העיכול, פורמולות צמחי מרפא סינים ייחודיות, אלקטרודות ששמים על אזור הבטן, מכשירי ניקוי רעלים, חימום אינפרא אדום שנעשה על איזור הבטן ועוד. וכמובן תזונה מותאמת אישית לבעיות עיכול שכוללת בנוסף למה לאכול גם איך לאכול ופעילות גופנית. שילוב כל אלה נותן מענה מהיר ומדויק למגוון רחב של בעיות ומחלות של מערכת העיכול, כגון:

עצירות

הרבה אנשים סובלים מעצירות. נפיחות בבטן, צואה קשה והרגשה של חוסר התרוקנות לאחר הטלת צואה הם סימנים לעצירות, גם אם יש יציאות כל יום. יש חשיבות בריאותית רבה ליציאות תקינות וסדירות כל יום. לפי הרפואה הסינית יציאה בבוקר מסמלת את זה שאנחנו משאירים את יום האתמול מאחור ומתחילים יום חדש עם דף נקי. המעיים הן מקור לרעלנים רבים ונמצא כי הרעלנים שנמצאים במעיים קשורים למחלות שונות ופעילות המעיים דואגת לפנות את הרעלנים הללו. הגורמים לעצירות הם רבים כמו: תזונה לקויה, חוסר שתיית מים, שימוש במשלשלים וחוקנים שגורמים לעצלות של המעיים, גיל מתקדם, תרופות ועוד. 

טחורים

טחורים הם כלי דם בולטים ונפוחים שמופיעים באזור פי הטבעת, ישנם טחורים חיצוניים ופנימיים. הטחורים יכולים לגרום לכאב חזק ודימום. ישנם מספר סיבות להופעת טחורים כמו: הריון ולידה, מתח ולחץ, ישיבה לאורך זמן, גיל מבוגר, עצירות, תזונה לקויה ועוד.

מעי רגיז

תסמונת מעי רגיז נקרא בנוסף גם מעי רגיש, קיבה עצבנית ובלועזית IBS. תסמונת זו כוללת רצף תופעות שמתבטאות כהפרעות עיכול כמו חומציות יתר בקיבה, נפיחויות בטן לאחר הארוחה, הפרעות של גזים, כאבי בטן, תופעות של עצירות ושלשולים לחילופין.

צרבות

צרבות זו תופעה של חומציות יתר בקיבה, בבדיקות מעבדה ובדיקות גופניות ניתן למצוא בחלק מהמקרים בקע בסרעפת או הפרעת רפלוקס (חזרה של חומצות הקיבה כלפי מעלה), בנוסף באחוזים גבוהים מהמטופלים מוצאים נוכחות גבוהה של החיידק אליקובקטר פילריס בקיבה. התופעות יכולות להגיע גם בצורה כרונית וגם כהתקף פתאומי ובמצבי הזנחה או מצבים חריגים יותר ניתן למצוא גם קיב בטרסריון או בקיבה.

קרוהן וקוליטיס

המחלות הללו נכללות בקטגוריה של מחלות אוטואימוניות (הגוף תוקף את עצמו). מחלת קרוהן יכולה להופיע גם בגיליים הצעירים, בדרך כלל עלולה להיות קשורה במתח או התמודדות עם טראומה. הטיפול המערבי השמרני משלב טיפול סטרואידלי בפרדניזון ובמצבים חריפים אף ניתוח לכריתת האזורים המודלקים במעיים. בשנים האחרונות הרפואה המערבית מנסה גם אינפוזיות של סוכנים פיזיולוגים כמו יומרה ומרי-קי. לרפואה הסינית שיטות ייחודיות לטיפול וסיוע בהשגת רמיסיה מהמחלה.

מחלת קוליטיס דומה למחלת קרוהן אך מתבטא יותר באזור המעיים הגסים, ניתן לראות מספר רב של יציאות במהלך היום, כאבי בטן ודימומים מהמעיים. הטיפול גם בקוליטיס ברפואה הסינית נעשה על ידי דיקור מחטים וצמחי מרפא וגם כאן התוצאות מבטיחות.

קנדידה

עוד אחת מהתופעות הנפוצות גם במערכת העיכול היא קנדידה. קנדידה היא מחלה פטריתית אשר יכולה להתבטא באזורים רבים בגוף כמו מערכת הנשימה, אזורים גניקולוגים וכמובן גם במערכת העיכול. קנדידת העיכול יכולה להתבטא כרצף הפרעות יום יומיות של עיכול, שלשולים ויציאות רכות, נפיחויות בטן, גיהוקים ושיהוקים וכמובן חולשה כללית ועייפות של הגוף. לרפואה הסינית פתרונות ייחודיים גם לנושא הזה אשר משלבים עקרונות תזונתיים אשר מקשים על ביטויי הקנדידה בגוף. דיקור סיני וצמחי מרפא סינים על מנת לעזור למערכת החיסון של הגוף להתגבר על הפטריה.

 

 

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד